Zvířátka a ekologie

Dnes v naší školce bylo na návštěvě Divadélko Rolničky z Hodonína, které potěšilo děti pohádkou „Zvířátka a ekologie“. Pohádka nás zavedla ke zlému čaroději, který vařil svoje kouzla z odpadků, které lidé poházeli po celém lese a rybníce. To se nelíbilo Krtečkovi, který dělal všechno pro to, aby se les a rybník dal znova do pořádku a proto se spojil s čarodějem Ekologisem a ten se postaral o potrestání zlého kouzelníka a pomohl vrátit les a rybník zpět do původního stavu. Pohádku jsme zařadili na úvod tématu „Den Země“, které nás bude provázet v měsíci dubnu. Téma vyvrcholí 22.4. přesně v den oslav Dne Země a my tento den oslavíme s dětmi procházkou po okolí Bílovic, plněním úkolů a vše vyvrcholí zasazením stromu v okolí naší školky. Všichni se už na tuto akci moc těšíme a určitě Vám z ní přineseme opět zpravodajství prostřednictvím fotografií :-).